piątek, 3 maja 2013

Krótka relacja

Z całego tygodnia. Chwilowo byłam nieobecna, no cóż zapracowana byłam nieco. No więc śmietnisko uprzątnięte, na kupie popiołu zrobiłam skalniak, wczoraj posadziłam pierwsze rośliny. W związku z tym że potrzeba jest matką wynalazków w skalniaku powstało mini oczko wodne z części plastikowej piaskownicy, muszę  myśleć o mniejszych, jak zrobi się ciepło będą miały wodopój. Aha na byłym śmietnisku wykiełkował szpinak, sałata i szczaw, kto by pomyślał. Jak bardziej urośnie nie omieszkam się pochwalić.


 Teraz z innej beczki. Od czasu do czasu zdarza mi się układać kwiaty w kościele na jakieś uroczyste okazje, takową była rocznicowa Komunia Święta. Poradziłam sobie, rodzice zadowoleni. Kilka migawek. Liście przyjechały dzień później dlatego też później były dodane i niema ich na fotografii. Z liśćmi wyglądało 100x lepiej.

 Następna za tydzień, mam nadzieję że dam radę. Zwierzyniec zdrowy i zadowolony myślę. Będę trochę mieszać tematami. Po 2 letnim oczekiwaniu moja medinilla wreszcie wypuściła kwiatek, trudna roślina w uprawie, kwiaty jednak potrafią mieć do 30 cm długości, więc warto trochę się pomęczyć. I storczyk nareszcie ma upragnione bąbelki. Pierwsze pączki magnolii, młodziutka jeszcze.Pozdrawiam wszystkich i do napisania. :)

8 komentarzy:

 1. Czekam na efekt, jak już wszystko urośnie :)))
  Bukiet piękny- chyba nic więcej nie trzeba pisać na jego temat ;)))
  Mój storczyk już ma kwiaty - piękne :)))
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Lejesz miód na moje serce,mam większą motywację do działania.Dziękuję.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem bardzo ciekawa jaki będzie efekt końcowy, jak roślinki zarosną Twój skalniak. W porównaniu do tego co było, niebo a ziemia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sama nie wiem co posadzić,warstwa ziemi nie jest zbyt gruba.Pozdrawiam

   Usuń
 4. A ja nieustająco Ciebie podziwiam za tą ciężką pracę ...
  Ale będzie pięknie ... zielono i kolorowo :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję,już nie mogę się doczekać.Pozdrawiam

   Usuń
 5. no proszę jak przestrzennie:) bukiet piękny


  pozdrawiam i zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj .
  Wiesz nie każdy musi pisać żeby rozwijać swoją kreatywność i nie każdy musi lubić pisać wiersze ale ważne jest że robi się to co się lubi bo wszystko co tworzymy sami jest piękne choć daleko a widzę że Ty układasz piękne kompozycje więc na pewno będę wpadać do Ciebie bo zaraz po Aniołach kocham kwaity najbardziej ...
  Pozdrawiam ciepło :-)

  OdpowiedzUsuń